Akcja „Znicz” w powiecie lęborskim. Więcej patroli policji i zmiana w organizacji ruchu

Od piątku do poniedziałku będzie trwała policyjna akcja „Znicz 2020". Na drogach powiatu pojawi się więcej patroli drogówki, a w rejonie lęborskiego cmentarza nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

0

Od piątku do poniedziałku będzie trwała policyjna akcja „Znicz 2020″. Na drogach powiatu pojawi się więcej patroli drogówki, a w rejonie lęborskiego cmentarza nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

Od 30 października do 2 listopada przeprowadzona zostanie akcja „Znicz 2020″. Jak co roku na drogach powiatu lęborskiego będzie więcej patroli policji oraz innych służb, których głównym zadaniem będzie zapewnienie bezpiecznego dojazdu i powrotu z miejsc spoczynku bliskich. Mundurowi będą kierować ruchem na drogach dojazdowych do lęborskiego cmentarza, udrażniać w czasie największego natężenia ruch na drodze krajowej nr 6 i wojewódzkiej 214 oraz czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym.

W rejonie lęborskiego cmentarza w dniu 1 listopada wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu drogowego:

– wyjazd z ulicy Majkowskiego na drogę krajową nr 6 będzie oznakowany znakiem B-2 „nakaz jazdy w prawo za znakiem”, co jest podyktowane koniecznością odciążenia ronda z ruchu kołowego. Policjanci sugerują dojazd do Lęborka przez miejscowość Mosty,

– ulica Kartuska przy plebanii będzie drogą jednokierunkową. Wjazd na nią będzie możliwy od strony ulicy Kaszubskiej. Z prawej strony ulicy, za pętlą autobusową, będzie wyznaczony pas parkingowy na całej długości ulicy Kartuskiej. Lewa strona ulicy będzie objęta zakazem zatrzymywania się.

– w przypadku wystąpienia utrudnień, policjanci nadzorujący ruch kołowy mogą wprowadzić dodatkowe zmiany w organizacji ruchu. Dlatego apelujemy o bezwzględne stosowanie się do ich poleceń oraz zwrócenie uwagi na pieszych.


Tym, którzy wybierają się na cmentarz pojazdami, sugerujemy korzystanie z nowo powstałych miejsc parkingowych, zlokalizowanych przy ulicy Kaszubskiej na wysokości ogródków działkowych oraz wzdłuż nowo powstałej ulicy Majkowskiego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj