Akcja „Znicz”. Na drogach szarżowali pijani kierowcy

Jak mówią statystyki, podczas tegorocznej akcji "Znicz" w woj. pomorskim było bezpieczniej. Spadła liczba wypadków, ale za to wzrosła liczba pijanych kierowców.

0

Jak mówią statystyki, podczas tegorocznej akcji „Znicz” w woj. pomorskim było bezpieczniej. Spadła liczba wypadków, ale za to wzrosła liczba pijanych kierowców.

Między 31 października a 3 listopada na pomorskich drogach służbę pełniło blisko 1300 policjantów ruchu drogowego. Podczas akcji „Znicz” doszło do 15 wypadków. Łącznie odnotowano 26 osób rannych i 1 przypadek śmiertelny. W 278 przypadkach w zdarzeniach drogowych zostały poniesione straty tylko i wyłącznie materialne. Pomorscy policjanci zatrzymali w tym czasie 60 nietrzeźwych kierujących.

W zeszłym roku doszło do 21 wypadków, w których także zginęła 1 osoba, a 29 było rannych. Odnotowano 300 kolizji drogowych. W 2018 roku 33 osoby zdecydowały się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Oznacza to, że w 2019 roku w okresie Wszystkich Świętych liczba nietrzeźwych kierujących wzrosła prawie dwukrotnie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj