Akcja „Znicz 2019” w powiecie kartuskim

Od 31 października do 3 listopada zostaną przeprowadzone ogólnokrajowe działania pn.: "Znicz 2019". Co będzie się działo w powiecie kartuskim?

0

Od 31 października do 3 listopada zostaną przeprowadzone ogólnokrajowe działania pn.: „Znicz 2019”. Co będzie się działo w powiecie kartuskim?

Już dziś, 31 października, pomorscy policjanci rozpoczynają działania „Znicz 2019”, których głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzającym groby najbliższych.

Wzorem lat ubiegłych należy spodziewać się znacznie większego natężenia ruchu drogowego, zwłaszcza w rejonach cmentarzy. W tym roku Wszystkich Świętych przypada w piątek. Wiele osób rozłoży dalekie wyjazdy na kilka dni. Z tego powodu działania zakończą się 3 listopada.

W wielu miejscach ulegnie zmianie organizacja ruchu. Pomorscy policjanci będą kierowali ruchem w rejonach cmentarzy. Na głównych ciągach komunikacyjnych będą prowadzone kontrole prędkości oraz trzeźwości. Mundurowi sprawdzą także stan techniczny kontrolowanego pojazdu oraz sposób przewożenia dzieci.


Zmiany w organizacji ruchu nastąpią w rejonie cmentarzy w następujących miejscowościach na terenie powiatu kartuskiego:

1. Kartuzy (w dniu 1 listopada w godz. 06:00 – 22:00)

  • ul. Mickiewicza, na odcinku od skrzyżowania z ul. Wzgórze Wolności do ul. Słowackiego, będzie ulicą jednokierunkową z wjazdem od strony drogi wojewódzkiej nr 211 (ul. Wzgórze Wolności)
  • ul. Słowackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Chmieleńską będzie ulicą jednokierunkową z wjazdem od strony ul. Mickiewicza
  • ul. Chmieleńska na odcinku od skrzyżowania z ul. Słowackiego do skrzyżowania z ul. Wzgórze Wolności będzie ulicą jednokierunkową z wjazdem od strony ul. Słowackiego
  • przewidziane jest ograniczenie wjazdu na parking na wysokości cmentarzy przy ul. Klasztornej, poprzez ograniczenie wjazdu od strony ul. Wzgórze Wolności dla wszystkich pojazdów. Możliwość wjazdu na parking jedynie od strony ul. Klasztornej.

2. Żukowo (w okresie od 31.10.2019 roku godz. 12:00 do 01.11.2019 roku godz. 22:00)

  • zamknięta dla ruchu zostaje droga gminna przylegająca do cmentarza (działa nr 822/2) łącząca ul. Kościerską z ul. 3 Maja, poprzez obustronne ustawienie tablic typu U-20b wraz ze znakiem B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach”.
  • ul. 3 Maja na odcinku od skrzyżowania z ul. Pod Otomino do drogi gminnej przylegająca do cmentarza (działa nr 822/2) łącząca ul. Kościerską z ul. 3 Maja będzie ulicą jednokierunkową z wjazdem od strony ul. Pod Otomino. Wjazd na parking położony na terenie GS Żukowo również możliwy od strony ul. Gdańskiej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj