Akcja Znicz 2019. Co się będzie działo w Lęborku?

Policjanci z Lęborka przygotowują się do zabezpieczenia dnia Wszystkich Świętych. 

0

Policjanci z Lęborka przygotowują się do zabezpieczenia dnia Wszystkich Świętych. 

W okresie Wszystkich Świętych kilkudziesięciu policjantów z lęborskiej komendy dbać będzie o bezpieczeństwo kierujących i pieszych na drogach powiatu. Mundurowi będą kierować ruchem na drogach dojazdowych do lęborskiego cmentarza, udrażniać w czasie największego natężenia ruch na drodze krajowej nr 6 i wojewódzkiej nr 214 oraz czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym.

Na dzień 1 listopada zaplanowano też zmiany w organizacji ruchu na terenie Lęborka:

  1. W przypadku zaistnienia dużych utrudnień w ruchu kołowym na odcinku ulicy Kaszubskiej od Ronda Inki do skrzyżowania z ul. Kartuską, na wskazanej ulicy zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (kierunek od centrum miasta w stronę cmentarza). Wyjątek będzie ustanowiony tylko dla służb ratunkowych i autobusów komunikacji miejskiej, które będą wracać tą ulicą od cmentarza do miasta (jeden pas wyłącznie dla autobusów). Na tej ulicy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach jezdni.
  2. Wyjazd z okolic cmentarza dla osób, które dojadą do pierwszej pętli autobusowej, odbywać się będzie w prawo, ulicami Kartuską i Majkowskiego do ul. Abrahama. Ruch ulicą Kartuską i Majkowskiego będzie jednokierunkowy – w stronę ul. Abrahama. Będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi. Kierowcy wyjeżdżający ul. Kartuską – Majkowskiego na drogę krajową nr 6 (na wysokości Farm Frites) mogą się spotkać z poleceniem wydanym przez policjanta lub znakami drogowymi nakazującymi im jazdę w prawo, w kierunku Wejherowa (w zależności od natężenia ruchu), wówczas wjazd do miasta prowadzony będzie przez Mosty ul. Kwiatową i Gdańską.
  3. Wyjazd z okolic cmentarza dla osób, które dojadą do drugiej pętli autobusowej, odbywać się będzie utwardzoną drogą leśną (wjazd w tę drogę znajdować się będzie na wysokości trzeciej bramy cmentarza, oznakowany będzie znakami pionowymi), prowadzącą do ogródków działkowych Drętowo, dalej drogi W 214 i ulicy Krzywoustego (wyjazd nastąpi na wysokości Jednostki Wojskowej) oraz drogą powiatową nr 1336G w kierunku Dziechna – Popowa – Linii.

  4. Organizacja ruchu przy pozostałych cmentarzach na terenie powiatu lęborskiego pozostaje bez zmian. Policjanci proszą kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na pieszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj