„Akcja Rewitalizacja” na ulicy Kazimierza Wielkiego w Lęborku

0
Foto: UM Lębork

Rewitalizacja na ulicy Kazimierza Wielkiego stała się faktem. Pod koniec stycznia ruszyła tam duża inwestycja z dofinansowaniem unijnym pt. „Rozbudowa przebudową ulicy Kazimierza Wielkiego w Lęborku z budową kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego” realizowana jest w ramach programu rewitalizacji „Lębork Nowy Świat”.

W ramach długo wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji wyremontowane zostaną wszystkie uliczki na Kazimierza Wielkiego wraz z chodnikami. Kończy się tam układanie kanalizacji deszczowej, a na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji położona została także nowa sieć kanalizacyjna. Rejon szeregowych domków za kilka tygodni zyska nowoczesne oświetlenie uliczne typu LED. Zagospodarowany zostanie także wjazd i parking od strony ulicy Mostnika. Położona zostanie nowa nawierzchnia, pojawi się też zieleń. W ramach prac dodatkowych firma Orange położy światłowód co pozwoli przyłączyć się mieszkańcom do szerokopasmowego internetu.

Finał prac zaplanowano na koniec maja 2021 roku. Inwestycję podzielono na 4 etapy, tak by uciążliwość dla mieszkańców była jak najmniejsza. Na czas przebudowy ulicy wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu zapewniająca dojazd do posesji dla mieszkańców czy służb. Koszt robót wyniesie 1 mln 189 tys. zł. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane „Wójcik” z Lęborka.

To nie jedyna miejska inwestycja w tym miejscu. Przy rzece Łebie trwa równolegle budowa mostu, który połączy ulicę Kazimierza Wielkiego z osiedlem Czołgistów i ulicą Głowackiego. W ramach prac wybudowana zostanie także droga dojazdowa wraz z oświetleniem.


Tekst: UM Lębork

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj