Policjanci ujęli dwóch nastolatków, którzy grozili 15-latkowi nożem

Funkcjonariusze z lęborskiego wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy znęcali się nad 15-latkiem. Zatrzymani to 17 i 18-letni mieszkańcy powiatu lęborskiego. Oboje usłyszeli już zarzuty stosowania gróźb karalnych, rozboju i zmuszenia pokrzywdzonego groźbą do określonego zachowania. 

0
źródło foto: KPP Lębork

Funkcjonariusze z lęborskiego wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy znęcali się nad 15-latkiem. Zatrzymani to 17 i 18-letni mieszkańcy powiatu lęborskiego. Oboje usłyszeli już zarzuty stosowania gróźb karalnych, rozboju i zmuszenia pokrzywdzonego groźbą do określonego zachowania. 

W miniony piątek w Lęborku 17 i 18-letni mieszkańcy Lęborka grozili 15-latkowi nożem, zaciągnęli go w okolice torowiska, gdzie znęcali się nad nim, każąc mu czołgać się po ziemi i grozili pozbawieniem go życia. Sprawcy groźbami użycia noża i przemocą fizyczną wymusili też na 15-latku podanie haseł do facebooka i poczty e-mail oraz wysłania obraźliwych wiadomości do znajomej. Ukradli również pieniądze, które miał przy sobie.

Pracujący nad tą sprawą kryminalni ustalili kim są sprawcy i zatrzymali ich. Okazało się, że są to 17-letni lęborczanin i 18-latek z gminy Nowa Wieś Lęborska. Wczoraj obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury i usłyszeli zarzuty rozboju, gróźb karalnych i zmuszenia groźbą do określonego zachowania. Grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Do czasu rozprawy sądowej, decyzją prokuratora, mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym, mają też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i opuszczania kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj