Kębłowo Nowowiejskie. Dom stanął w płomieniach. Rodzina została bez dachu nad głową

Wczoraj strażacy gasili pożar domu w Kębłowie Nowowiejskim. Czworo dzieci i dwóch dorosłych zostało bez dachu nad głową. Okoliczni mieszkańcy zorganizowali zbiórkę dla pogorzelców. 

0
Foto; zespół prasowy KG PSP
Wczoraj strażacy gasili pożar domu w Kębłowie Nowowiejskim. Czworo dzieci i dwóch dorosłych zostało bez dachu nad głową. Okoliczni mieszkańcy zorganizowali zbiórkę dla pogorzelców. 
Wczoraj, 19 października około godziny 16:00 w Kębłowie Nowowiejskim (gm. Nowa Wieś Lęborska) doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Ogień szybko się rozprzestrzeniał, na miejscu natychmiast zjawiły się zastępy straży pożarnej.
Foto: zespół prasowy KG PSP

Ze wstępnych informacji wynika, że przyczyną wybuchu pożaru najprawdopodobniej była awaria pieca.

Dom należy do sześcioosobowej rodziny, która z powodu ogromnych strat nie może już dłużej mieszkać w budynku. Dwóch dorosłych i czworo dzieci zostało bez dachu nad głową.

Okoliczni mieszkańcy nie przeszli obojętnie obok tragedii. Mała społeczność szybko się zorganizowała i utworzyła zbiórkę na rzecz rodziny. Na tą chwilę najważniejsze dla pogorzelców są rzeczy pierwszej potrzeby: laptop lub tablet do zdalnej nauki dla Antka i Ali, kołdry, pościele, ręczniki, poduszki, koce, środki czystości, naczynia, garnki i sztućce. Rodzina prosi również o ubrania w rozmiarach:

Mama Gosia – rozmiar M/L buty 39
Tata Mariusz – rozmiar L buty 42
Ala (17 lat) – wzrost 168 , buty 39
Antek (13 lat) – wzrost 156, buty 41
Zosia ( 8 lat) – wzrost 146 , buty 34
Jagoda (4 lata) – wzrost 104, buty 25
– Gorąco apelujemy i zachęcamy do pomocy wszystkich, którzy chcą i mają możliwość wsparcia poszkodowanych. Powyższe rzeczy można dostarczyć po uprzednim kontakcie telefonicznym do: Przedszkole Baśniowe, ul. Spółdzielcza 12, Lębork, tel 503424552 lub Pracownia Makijażu, ul. Dworcowa 12/7 (Galeria Lębork), tel 600523333 – czytamy na stronie zbiórki. 
Dołącz do wydarzenia na Facebooku TUTAJ.
Zbiórkę możesz wesprzeć TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj