800-lecie Chmielna w poezji i prozie

Rozstrzygnięto V Konkurs „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno". W tym roku wyjątkowy, bo łączący się z niezwykłym jubileuszem 800-leciem Chmielna. W 1220 roku, czyli 800 lat temu, w przywileju nadanym cystersom przez księcia Świętopełka pojawiły się pierwsze piśmienne wzmianki o wsi Chmielno.

0

Rozstrzygnięto V Konkurs „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno”. W tym roku wyjątkowy, bo łączący się z niezwykłym jubileuszem 800-leciem Chmielna. W 1220 roku, czyli 800 lat temu, w przywileju nadanym cystersom przez księcia Świętopełka pojawiły się pierwsze piśmienne wzmianki o wsi Chmielno.

– Z tej okazji postanowiliśmy wydać jubileuszowy tomik zebranych prac laureatów konkursu „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno” wszystkich organizowanych edycji. Trafi on do wszystkich tegorocznych, nagrodzonych uczestników, a także do bibliotek na terenie powiatu kartuskiego, szkół z terenu gminy Chmielno oraz wielu innych miejsc kultury. Obecnie jest już dostępna do wypożyczenia m.in. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kartuzach. Dziękujemy firmie Xeroland za pomoc w przygotowaniu i druku tomiku oraz Aleksandrze Gesella za korektę książki – informują organizatorzy.

WYNIKI V Konkursu „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno”:

1. miejsce – Bożena Gniado

2. miejsce – Kamil Makurat

2. miejsce – Natalia Melibruda

3. miejsce – Kinga Pobrucka

Wyróżnienie – Patrycja Kalkowska

Wyróżnienie – Kinga Piotrowska

Wyróżnienie – Kamil Puzdrowski

Wyróżnienie – Roman Tischner

V Konkurs „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno” został dofinansowany ze środków Gminy Chmielno.

– Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Cieszy nas fakt, że tak wiele osób w powiecie kartuskim kocha literaturę i pisanie. Niezwykle ubolewamy nad faktem, że nie możemy się spotkać i wszyscy razem świętować rozstrzygnięcie kolejnej edycji naszych literackich konkursów. Jeszcze raz gratulujemy i do zobaczenia w przyszłym roku! – mówią organizatorzy konkursu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj