Kaszuby Swim – młodzi zaskoczyli umiejętnościami

W minioną sobotę kartuska pływalnia była gospodarzem Ogólnopolskich Zawodów Pływackich - Kaszuby Swim.  Wyjątkowość tej edycji wydarzenia podkreślała oprawa świetlna i muzyczna.

0
źródło foto: Arkadiusz Zalewski

W minioną sobotę kartuska pływalnia była gospodarzem Ogólnopolskich Zawodów Pływackich – Kaszuby Swim.  Wyjątkowość tej edycji wydarzenia podkreślała oprawa świetlna i muzyczna.

Zawody obejmowały kategorię dzieci i młodzików. Kartuską pływalnię odwiedziło, aż 277 zawodników z 12 polskich klubów pływackich. Gośćmi specjalnymi byli światowi pływacy: Radosław Kawęcki, Kacper Stokowski oraz Jakub Skierka, który właśnie na kartuskim basenie stawiał swoje pierwsze sportowe kroki.
Zawody zostały otwarte przez burmistrza miasta Kartuzy – Mieczysława Gołuńskiego. Tuż po tym odbył się pokazowy wyścig zaproszonych mistrzów pływackich. Gwiazdy zaprezentowały swoje umiejętności na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym.
Zaraz po nich do walki stanęły dzieci i młodziki. Kartuscy pływacy wywalczyli 26 medali w konkurencjach Kaszuby Swim oraz 1 miejsce w klasyfikacji medalowej zawodów (11 złotych, 9 srebrnych, 6 brązowych). Na konto Kartuz wskoczyły również dwa zwycięstwa sztafetowe w kategorii dziewcząt.