41-latek z Lęborka znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodziną!

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 41-latkowi z Lęborka. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się fizycznie i psychicznie nad swoimi najbliższymi. 

0

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 41-latkowi z Lęborka. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się fizycznie i psychicznie nad swoimi najbliższymi. 

W niedzielę rano dyżurny lęborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej, do której doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce zastali przestraszoną kobietę, która poinformowała mundurowych, że mąż ją przed chwilą bił i szarpał za włosy oraz straszył, że odpali w domu palnik gazowy, a ją wyrzuci przez okno z 4 piętra. Mundurowi w związku z zaistniałym przestępstwem zatrzymali agresywnego mężczyznę, którego doprowadzili do policyjnego aresztu.

Zatrzymany 41-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił zatrzymanemu mężczyźnie przedstawić zarzuty dotyczące fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną oraz kierowania gróźb. W poniedziałek, 14 października Sąd Rejonowy na wniosek policji w Lęborku oraz Prokuratora Rejonowego w Lęborku zastosował wobec 41-letniego mieszkańca Lęborka tymczasowe aresztowanie na dwa miesiące. Mężczyzna został przewieziony do aresztu. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Przestępstwo, o które jest podejrzany mężczyzna, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat. Policjanci w takich przypadkach bezwzględnie będą wnioskować do prokuratory o wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawców przemocy, którzy dopuszczają się jej wobec osób najbliższych, tymczasowego aresztowania.

Policjanci apelują o to, aby każdy reagował na przemoc.

– Czasem wystarczy tylko jeden telefon, by przerwać ludzki dramat i pomóc krzywdzonej osobie. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić policję o fakcie znęcania się. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał – mówi asp.sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj