Banino. Ulica Tuchomska w szczytowej formie

Ul. Tuchomska w Baninie jest już po odbiorze. Odcinek przeszedł dużą metamorfozę. Kolejne inwestycje w planach.

1

Ul. Tuchomska w Baninie jest już po odbiorze. Odcinek przeszedł dużą metamorfozę. Kolejne inwestycje w planach.

Zakres robót budowlanych obejmował przebudowę ul. Tuchomskiej w Baninie o długości ok. 1 200 m. W ramach zadania wykonana została m.in. nawierzchnia asfaltowa, skrzyżowania wyniesione oraz progi zwalniające z kostki betonowej. Utwardzono także nawierzchnię dróg przyległych płytami YOMB. Wykonano pobocza, przebudowę związaną z kolizją sieci teletechnicznej oraz oznakowanie pionowe i poziome. Wcześniej przebudowano sieć wodno-kanalizacyjną oraz energetyczną.

– Tempo przyrostu mieszkańców w Baninie jest bardzo duże i robimy wszystko, by sprostać temu wyzwaniu, choć pamiętać musimy o wszystkich sołectwach. Już teraz planujemy kolejne zadanie w Baninie, między innymi przebudowę ul. Pszennej – mówi burmistrz gminy Żukowo, Wojciech Kankowksi. 

1 KOMENTARZ

  1. Ulica Tuchomska cieszy nawierzchnią asfaltową /chociaż kawałek do sklepu Groszek byłby wielce pożądany…/ i chodnikiem, który mam nadzieję, zostanie wkrótce przedłużony na cały przebieg asfaltu. Wygodniej się chodzi i jeździ tym niemniej jeśli ktoś ma do pokonania odległość z dużego osiedla w Nowym Tuchomiu do przystanku 126 to jest to odcinek spory a spotykam i osoby w zaawansowanym wieku idące od centrum do swoich domów pod górkę niosąc zakupy. W tym kontekście prosi się bardzo pilnie jakikolwiek środek komunikacji zbiorowej kursujący np. od Nowego Tuchomia do np. przystanku PKM, co nowa nawierzchnia ul. Tuchomskiej ułatwiłaby niewątpliwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj