32-latek odpowie za posiadanie narkotyków

Funkcjonariusze ruchu drogowego podczas kontroli drogowej zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie amfetaminę o wadze ponad 28 gram.

0
Foto: KPP Kartuzy

Funkcjonariusze ruchu drogowego podczas kontroli drogowej zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie amfetaminę o wadze ponad 28 gram.

W ubiegły poniedziałek w Dąbrowie (gm. Żukowo) funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli audi, którego kierowca i pasażer nie korzystali z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. W związku z ujawnionym wykroczeniem pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. Wewnątrz siedzieli 32 i 33-letni mieszkańcy powiatu kartuskiego. U młodszego z nich policjanci znaleźli foliowe zawiniątko z białym proszkiem. Dodatkowo w samochodzie policjanci znaleźli kolejny podobny pakunek. Obie substancje zostały zabezpieczone i przekazane do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, natomiast mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Przeprowadzone przez policyjnego biegłego badania wykazały, że zabezpieczony proszek jest amfetaminą o wadze ponad 28 gram, co według obowiązujących przepisów traktowane jest jako znaczna ilość narkotyku. Z kolei śledczy udowodnili, że obie zabezpieczone substancje były własnością 32-latka, który usłyszał już zarzut posiadania narkotyku o znacznej ilości, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Na chwilę obecną wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj