Lębork. Sołtysi dyskutowali o drogowych inwestycjach

Po raz piąty liderzy sołectw powiatu lęborskiego spotkali się na Forum Sołtysów. Tematykę obrad zdominowały m.in. planowane inwestycje drogowe.

0

Po raz piąty liderzy sołectw powiatu lęborskiego spotkali się na Forum Sołtysów. Tematykę obrad zdominowały m.in. planowane inwestycje drogowe.

O najważniejszej ostatnio zrealizowanej inwestycji drogowej mówił Edmund Głombiewski, wicestarosta lęborski. Oczywiście mowa tu o przebudowie drogi w kierunku Popowa, stanowiącej element tzw. „kaszubskiego skrótu” do Trójmiasta. W planach jest również realizacja przebudowy kolejnego odcinka tej drogi od Lęborka do nowo powstałego ronda w okolicach Dziechna (gm. Cewice).

Wicestarosta mówił również o kolejnych planach remontów dróg, które mają być realizowane w przyszłym roku. Niektóre rozpoczną się jeszcze w roku bieżącym, jak na przykład odcinek drogi w okolicach Janowic w gm. Nowa Wieś Lęborska. Planom tym dobrze wróży stosowana od dawna praktyka współfinansowania remontów dróg przez Powiat i samorządy gminne.

Wśród tematów dotyczących zagadnień komunikacji znalazły się także perspektywy uruchomienia nowych połączeń autobusowych w gminach wiejskich. Organizatorami publicznego transportu zbiorowego w przewozach autobusowych mogą być: gmina, związek międzygminny, powiat, związek powiatów, związek powiatowo-gminny, związek metropolitalny i województwo.

– Organizatorzy mogą się ubiegać o dopłaty do transportu zbiorowego, jednak trzeba spełniać określone warunki. Rząd przeznaczył na to w tym roku w skali całego kraju 300 mln zł – mówił Wicestarosta E. Głombiewski.

Na możliwość dofinansowania wpływają czynniki zapisane w ustawie określającej zasady Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o Charakterze Użyteczności Publicznej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj