Adam Kryszewski brązowym medalistą Mistrzostw Świata Seniorów w Kickboxingu

Kolejny zawodnik Patryka Zaborowskiego (Kartuski Klub Kickboxingu Rebelia) z medalem w najważniejszej imprezie światowej.

0

Kolejny zawodnik Patryka Zaborowskiego (Kartuski Klub Kickboxingu Rebelia) z medalem w najważniejszej imprezie światowej.

Adam Kryszewski zaprezentował solidną formę podczas Mistrzostw Świata w Kickboxingu Low Kick, stając na 3 miejscu na podium.

Mieszkaniec Kalisk, Adam Kryszewski niejednokrotnie w tym roku potwierdzał swoją wartość, zdobywając medale w najważniejszych turniejach w kraju i zagranicą. Mistrzostwa w Bośni i Hercegowinie były debiutem Kryszaka i pierwszym startem przedstawiciela Kartuz w formule ringowej w historii klubu.


Kategoria wagowa do 75 kg była najbardziej obsadzoną, w której wystartowało 22 zawodników. W pierwszej walce Kryszak stanął naprzeciw reprezentanta Izraela. Pierwsze rundy były bardzo wyrównane. Na początku trzeciej rundy Adam trafił prawym prostymi i przeciwnik padł na deski, jednak po chwili wstał. Kolejne sekundy walki to pełna dominacja Polaka i to jego ręka wędruje w górę.

Następne starcie to zmagania z bardzo dobrze boksującym reprezentantem Kazachstanu. W trzech zaciętych rundach, karty sędziowskie minimalnie wskazywały na zwycięstwo raz Polaka, raz przedstawiciela Kazachstanu. 5 sekund przed końcem podopieczny Zaborowskiego przegrywa 2:1, trenerzy podpowiadają o ponowieniu niskiego kopnięcia. Adaś zachowuje więcej sił, wykonuje podpowiedzi narożnika i sędziowie zaliczają punkty. Walka kończy się werdyktem 2:1 dla Polaka. Ogromne szczęście sztabu szkoleniowego biało czerwonych.

Kolejna walka to spotkanie z Reprezentantem Czarnogóry, który bez precedensu zdominował swoich oponentów w górnej części swojej ćwiartki tabeli. Ogromne zdziwienie trenerów kadry narodowej – Czarnogórzec złamał rękę w poprzedniej walce i Walkower wędruje w stronę biało-czerwonych.

Ostatnie starcie to konfrontacja zawodnika walczącego w półdystansie i Adama, prezentującego walkę pełno dystansową. Starcie półfinałowe z zawodnikiem z Azerbejdżanu od samego początku nacechowane było ogromną dominacją oponenta Kartuz. Pierwsze dwie rundy z niewielką przewagą Azera. W trzeciej rundzie odskoczył na kilka uderzeń, aby wygrać walkę i w kolejnej zostać mistrzem świata.


Adam dołożył swoją cegiełkę do wyczynu Polaków, którzy lokują się w klasyfikacji medalowej na mocnym 8 miejscu wśród 58 państw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj