Burmistrzowie i wójtowie przy jednym stole. Gorąca dyskusja o…

Starosta lęborski, wicestarosta lęborski, burmistrzowie oraz wójtowie miast i gmin powiatu lęborskiego spotkali się na obradach konwentu. Tematyka dotyczyła funkcjonowania lęborskiego szpitala oraz planowanych na przyszły rok inwestycjach drogowych.

0

Starosta lęborski, wicestarosta lęborski, burmistrzowie oraz wójtowie miast i gmin powiatu lęborskiego spotkali się na obradach konwentu. Tematyka dotyczyła funkcjonowania lęborskiego szpitala oraz planowanych na przyszły rok inwestycjach drogowych.

Dyrektor SPS ZOZ w Lęborku, Marta Frankowska zachęcała miejskich i gminnych samorządowców do wspierania realizowanych w szpitalu projektów, a dzieje się sporo. Niedawno zakończył się projekt e-zdrowie, który umożliwia prowadzenie pełnej elektronicznej dokumentacji medycznej wraz z obsługą e-recept i e-skierowań. Projekt pozwala również na dostęp do zdalnej rejestracji na wybrane usługi oraz wglądem do EDM, dostępem do historii danych i wyników pacjentów. Dzięki modułowi rejestrującemu nazwy zapisywanych leków, ich dawki oraz znane interakcje, projekt wpłynął na realną poprawę bezpieczeństwa pacjenta.

Szpital zrealizował również dwa projekty modernizacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Obecnie kończą się prace remontowe w obiektach uruchomionego niedawno Centrum Zdrowia Psychicznego. Trwa też realizacja projektu rehabilitacji kardiologicznej, którego zakończenie przewidziano na przyszły rok.

2019 rok mija pod znakiem drogowych inwestycji

Kolejnym tematem omawianym podczas konwentu były sprawy drogownictwa i remontu dróg na terenie powiatu lęborskiego. Od lat realizowana jest dobra praktyka współfinansowania remontów przez powiat i gminy, na których terenie leży droga. To rozwiązanie pozwala wykonać więcej i lepiej niż w przypadku, kiedy finansowanie odbywałoby się samodzielnie przez powiat i gminy.

W rozmowach nakreślono kierunki przyszłej współpracy w tym zakresie, jednak na konkrety trzeba będzie poczekać do uchwalenia przyszłorocznych budżetów w samorządach. Jak podkreślają uczestnicy konwentu, najważniejsze w tym przypadku jest jednak to, że wola współpracy w tym zakresie jest niezmienna, co dobrze rokuje przyszłym inwestycjom drogowym.

Przypomnijmy, że aktualnie trwa realizacja inwestycji przebudowy drogi w kierunku Popowa, opartej o porozumienie powiatowo-gminne, wykraczające zasięgiem poza powiat lęborski. Współtworzą je Powiat Lęborski, Gmina Cewice i Gmina Linia w powiecie wejherowskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj