Wyjątkowy gość odwiedził ZSP w Sierakowicach

0

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach gościł studentkę z Niemiec – Antonię, która poprowadziła warsztaty językowe.

Antonia wprowadziła uczniów w swój świat, w świat życia Berlina i niemieckiej rzeczywistości. Pokazała, jak wygląda jej dzień powszedni, dom rodzinny i codzienne zajęcia. Aktywistka rozmawiała z uczniami o podobieństwach i różnicach między Polską a Niemcami. Przeprowadziła quiz dotyczący wiedzy o krajach DAChu oraz kilka gier i zabaw językowych. A wszystko to za sprawą projektu „Deutsch Plus”, w którym aktywnie uczestniczy szkoła.

Projekt „Deutsch Plus” jest realizowany we współpracy z Instytutem Goethego w Warszawie. Ta instytucja jest ważnym partnerem, zapewniającym wysoki poziom kwalifikacji zawodowych nauczycieli i polepszenie tym samym jakości zajęć lekcyjnych z języka niemieckiego we wszystkich typach szkół w całej Polsce. Celem projektu jest:

  • zaangażowanie dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i rodziców w działania na rzecz propagowania języka niemieckiego;
  • stworzenie silnej sieci szkół, które oferują naukę języka niemieckiego w zwiększonym zakresie lub potrzebują wsparcia w prowadzeniu działań w tym kierunku;
  • wyraźne zaangażowanie nauczycieli w projekty i konkursy związane z językiem niemieckim, poprzez zachęcanie uczniów do udziału w tego typu inicjatywach;
  • aktywny udział uczniów ze wszystkich typów szkół w wydarzeniach (imprezach, konkursach, projektach) przygotowanych w ramach oferty Goethe-Institut.

Patronat nad projektem objęła Ambasada Niemiec w Warszawie. A ZSP w Sierakowicach uczestniczy w nim jako jedna z 200 szkół w całej Polsce. „Deutsch Plus” wspiera placówki w działaniach na rzecz języka niemieckiego. W ramach przedsięwzięcia uczniowie mają możliwość spotkania z młodymi ludźmi z Niemiec, wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie, w wymianie uczniowskiej online (e-twinning) i w bezpłatnych lekcjach Skype.


Już niedługo uczniowie w ramach projektu wyjadą do Gdyni na koncert Rogera Reklessa, znanego niemieckiego rapera i producenta muzycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj