Podaruj potrzebującym godne święta – mówi grupa „Pomagamy Lębork”

O niesieniu pomocy osobom potrzebującym rozmawialiśmy z grupą wolontariuszy "Pomagamy Lębork".

1

O niesieniu pomocy osobom potrzebującym rozmawialiśmy z grupą wolontariuszy „Pomagamy Lębork”.

Grupa „Pomagamy Lębork” działa aktywnie na rzecz osób potrzebujących już od 5 lat. W tym czasie wolontariusze, którzy nie chcą ujawniać swoich nazwisk, przeprowadzili kilka zbiórek zakończonych dużym sukcesem. Grupa oferuje pomoc w postaci żywności, ubrań, środków chemicznych itp. Zdarzały się sytuacje, gdzie wolontariusze musieli zorganizować opał na zimę, korepetycje z języków obcych, czy też pomóc w znalezieniu pracy. Do ich dobrych uczynków wpisuje się też remont mieszkania rodziny z Bożegopola.

– Głównie pomagamy rodzinom, które ucierpiały na skutek pożarów, powodzi i innych tego typu nieszczęść. Myślę, że w okresie przedświątecznym jest jeszcze dosyć sporo ludzi, którzy potrzebują pomocy. Zwłaszcza wtedy, kiedy mierzą się z różnymi chorobami w rodzinie – mówi wolontariusz.

– W tym roku również planujecie zbiórkę świąteczną?

– Oczywiście, niedługo zaczynamy poszukiwania rodzin potrzebujących i będziemy organizować, jak co roku z resztą, zbiórkę świąteczną. Dlatego też zachęcamy do zgłaszania rodzin, które są w potrzebie. Możemy podarować im godne święta.

– Czy takie rodziny zawsze zgłasza osoba trzecia, czy osoby potrzebujące czasem same się zgłaszają?

– W trakcie naszej działalności raczej takie rodziny zgłaszali do nas sąsiedzi, bądź bliscy znajomi. Zdarzały się jednak przypadki, gdzie osoby potrzebujące same się zgłaszały. Bardzo nas to cieszy, ponieważ z własnego doświadczenia wiemy, że nie jest to proste – mówi wolontariusz.

– A jak to wygląda z Waszej strony? Pomaganie zawsze jest proste i oczywiste?

–  Myślę, że dla nas pomaganie jest czymś pozytywnym i raczej czerpiemy z tego przyjemność, niżeli negatywne emocje. Wiadomo, że poza prowadzeniem grupy mamy prywatne życie, w którym musimy pracować na rodziny i zdarza się, że na rzecz grupy musimy czasem z czegoś zrezygnować. Myślę jednak, że śmiało mogę stwierdzić za siebie i kolegów, że pomaganie zawsze jest przyjemne. Sami wiemy, jak to jest potrzebować pomocy, dlatego też chcemy ją okazywać – dodaje na koniec wolontariusz z grupy „Pomagamy Lębork”.

Odwiedź grupę „Pomagamy Lębork” TUTAJ.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj