Nieludzkie traktowanie zwierząt ma tragiczne skutki

Do schroniska "OTOZ" Animals w Dąbrówce często trafiają zwierzęta, które były źle traktowane przez swoich właścicieli. Niestety ma to przykre skutki.

0

Do Schroniska „OTOZ” Animals w Dąbrówce często trafiają zwierzęta, które były źle traktowane przez swoich właścicieli. Niestety ma to przykre skutki.

Do Schroniska „OTOZ” Animals w Dąbrówce koło Wejherowa trafia średnio 70-80 zwierząt miesięcznie. Są to zarówno psy jak i koty. Część z nich to bezdomne zwierzęta z gmin powiatu lęborskiego.

Pracownicy schroniska przyznają, że z tego regionu trafiają do nich również psy w wyniku interwencji niehumanitarnego traktowania zwierząt. Innymi słowy mówiąc, są to psy bestialsko traktowane przez swoich właścicieli.

– Takie przypadki niestety występują, ale staramy się temu zapobiec za wczasu. Jeździmy na interwencje, prowadzimy pogadanki edukacyjne i uświadamiamy właścicieli o prawach zwierząt. W dużej mierze udaje nam się poprawić warunki bytowe kontrolowanych czworonogów- mówią pracownicy „OTOZ” Animals.

 

Zwierzęta odebrane interwencyjnie nierzadko są bardzo zalęknione lub agresywne. Do takich zwierząt należy mieć szczególną ostrożność i podchodzić do nich w sposób umiejętny.

– Czasami przez wiele miesięcy walczymy o ich zaufanie. W wielu przypadkach okazują się bardzo fajnymi, spragnionymi kontaktu z człowiekiem zwierzętami. Często jednak trauma jaką przeszły powraca, więc ważna jest ich obserwacja i właściwa diagnoza. Przykładowo psiak, nad którym znęcały się kiedyś dzieci, nie powinien trafić do rodziny z dziećmi – dodają opiekuni bezdomnych zwierząt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj