Zagroda Edukacyjna. Wyślij dziecko na EKO przygodę!

Zabawa na świeżym powietrzu, historia, nauka, integracja, konkursy, nowi przyjaciele... czy trzeba wymieniać dalej? Zagroda Edukacyjna na Gospodarstwie Agroturystycznym "Pod Lipą" ma najlepszą ofertę dla dzieci w regionie!

0
Osoby zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com

Zabawa na świeżym powietrzu, historia, nauka, integracja, konkursy, nowi przyjaciele… czy trzeba wymieniać dalej? Zagroda Edukacyjna na Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Lipą” ma najlepszą ofertę dla dzieci w regionie!

Możemy śmiało powiedzieć, że wychowanie najmłodszego społeczeństwa idzie teraz w parze z obecnymi trendami. Mówimy tu o inwestycji w rozwój dzieci poprzez naukę, historię, zabawę, obcowanie z naturą i poznawanie nowych przyjaciół. Żeby przeżyć taką EKO przygodę nie trzeba wcale daleko jechać – wystarczy zajrzeć do Zagrody Edukacyjnej w Kamienickim Młynie.

Zagroda Edukacyjna to ważna część Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Lipą”. 6-letnie doświadczenie organizatorów w prowadzaniu tego typu zajęć to gwarancja, że dzieci wrócą do domu nie tylko uśmiechnięte, ale również z nowym bagażem wiedzy.

Oferta Zagrody kierowana jest przede wszystkim do dzieci, które uczą się języka kaszubskiego, grup przedszkolnych, szkolnych i grup zorganizowanych. Można więc powiedzieć, że w Zagrodzie Edukacyjnej coś dla siebie znajdą grupy wiekowe od przedszkola do Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

– Ludzie często mylą tego typu Zagrody z Izą Regionalną, a to błąd. My wszystkie eksponaty, które posiadamy w naszym gospodarstwie, wykorzystujemy do pokazów. Dzieci mogą prać na tarach, prasować żelazkami z duszą, maglować, używać narzędzi stolarskich i innych rzeczy. Krótko mówiąc poznają u nas świat bez prądu – mówi Sabina Krefta, właścicielka Zagrody Edukacyjnej.

Propozycje programów edukacyjnych są przeróżne. Na gospodarstwie „Pod Lipą” jest dużo wolnej przestrzeni do organizacji gier plenerowych. Są też zadaszone altany, w których odbywają się zajęcia. Dzieci lepią w glinie, robią szmaciane lalki, malują w drewnie i wiele innych. Na Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Lipą” maluchy mają styczność też ze zwierzętami (owce, kozy, króliki) W programie Zagrody Edukacyjnej możemy znaleźć takie opcje jak:

– wizyta na na wsi kaszubskiej
– prawie wszystko o Kaszubach
– przygoda z kaszubską przyrodą
– poznajemy tradycyjne rzemiosło
– nowoczesna forma rękodzieła kaszubskiego
– tradycja i historia łączy pokolenia
– czym bawili się nasi dziadkowie
– ścieżka zmysłów
– Dzień Dziecka
– wiosna w Kaszubskim Parku Krajobrazowym
– Dzięń Pieczonego Jabłka
– Święto Pieczonego Ziemniaka
– jesień na Kaszubach.

Zajęcia odbywają się w grupach do 50 osób i trwają do 4-5 godzin. Część zajęć prowadzona jest rodzinnie, jednak często pojawiają się Twórcy Ludowi i animatorzy.

– Zagroda Edukacyjna to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. Prowadzimy lekcje w formie zabawy, to taka mała zielona szkoła. Dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu, biegają, biorą udział w grach zręcznościowych. Wspólnie szukamy roślin, słuchamy śpiewu ptaków, tropimy zwierzęta. Maluchy bardzo lubią też tą część programu, gdzie poznają kuchnię regionalną. Piją miętową herbatkę, jedzą wiejski chleb ze smalcem i ogórkiem, rozpalamy ogniska – dodaje Sabina.

Dzieci chętnie wracają do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Lipą”, jednak to nie jedyna rzecz, jaką może pochwalić się Pani Sabina. Ogromnym sukcesem Zagrody Edukacyjnej było bowiem III miejsce w konkursie na najlepszą zagrodę edukacyjną w województwie pomorskim w 2018 roku. To samo miejsce Zagroda zdobyła w konkursie Piękna Wieś Pomorska 2017 w kategorii „Zagroda Rolnicza”.


Rezerwacji zajęć można dokonywać pod numerem telefonu: 691-899-863 oraz drogą elektroniczną na adres e-mail: sabinakrefta@podlipa.gdan.pl. Można też kontaktować się poprzez Facebooka klikając TUTAJ

Zagroda Edukacyjna pozostaje otwarta na inne zajęcia, spoza oferowanych propozycji.

– Jeśli jesteście Państwo zainteresowani inną ofertą lub szukacie dodatkowych atrakcji, których nie wymieniliśmy, jesteśmy w stanie je zorganizować na Państwa życzenie – dodaje właścicielka Zagrody Edukacyjnej.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj