Więcej ścieżek rowerowych w Lęborku

Nowy ciąg pieszo-rowerowy powstał przy ul. Kębłowskiej. 

0

Nowy ciąg pieszo-rowerowy powstał przy ul. Kębłowskiej. 

Warta blisko 230 tys. zł inwestycja poprawi bezpieczeństwo użytkowników, obciążonej w znacznym stopniu ruchem samochodowym, drogi powiatowej 1322G.

380 metrów ciągu zlokalizowane zostało na przedłużeniu inwestycji zakończonych w poprzednich latach.

 – To kontynuacja inwestycji. W 2015 roku wykonaliśmy podobny ciąg w granicach miasta Lęborka, w 2018 roku odcinek o długości 240m, obecnie ciąg przy ul. Kębłowskiej. To nie koniec, bo w miarę środków jakie będą do dyspozycji, będziemy kontynuować tę inwestycję z finałem w Nowej Wsi – mówi Adrian Wenta, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Lęborku.

W 2020 roku planowane jest przedłużenie oddanego ciągu do ul. Młynarskiej w Nowej Wsi Lęborskiej. Oznacza to, że Lębork z Nową Wsią Lęborską zyskają kolejny pełny trakt pieszo-rowerowy o łącznej długości 2,4 km, podobny do funkcjonującego w ciągu ul. Kossaka.

– To wspólna inwestycja powiatu lęborskiego i gminy Nowa Wieś Lęborska. Współpraca z gminą umożliwia tworzenie czegoś, co jest przydatne i bardzo potrzebne zarówno mieszkańcom Nowej Wsi Lęborskiej, jak i Lęborka. To nie tylko ułatwienie w komunikacji codziennej, ale również nowe możliwości planowania choćby weekendowych rodzinnych wycieczek pieszych i rowerowych. To również kolejny przykład współfinansowania inwestycji drogowych przez powiat i gminy. Rozwiązanie takie sprawdza się doskonale, bo wspólnie możemy zrobić zdecydowanie więcej – mówi Edmund Głombiewski, Wicestarosta Lęborski.

Ulica Kębłowska to droga dość mocno obciążona ruchem kołowym. Oprócz ruchu samochodów osobowych przemieszczających się pomiędzy Lęborkiem, Nową Wsią, Wilkowem, czy Kębłowem i dalej w kierunku powiatu wejherowskiego, z drogi tej korzysta również transport ciężarowy, obsługujący pobliskie żwirownie.

Wykonawcą była z Linii, która zrealizowała zadanie w ciągu 34 dni. Kolejny etap, czyli doprowadzenie ścieżki do ul. Młynarskiej, zaplanowany został na wiosnę przyszłego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj