Mocny wrzesień w Rebelii

Ostatnie tygodnie obfitowały w szereg zwycięstw dla Kartuskiego Klubu Kickboxingu. 

0

Ostatnie tygodnie obfitowały w szereg zwycięstw dla Kartuskiego Klubu Kickboxingu. 

Dobrą passę zapoczątkował trener Rebelii oraz trener reprezentacji narodowej w kickboxingu Patryk Zaborowski, który podczas obchodów 30-lecia Polskiego Związku Kickboxingu z rąk Prezydenta Federacji Światowej Kickboxingu WAKO i prezesa PZKB odebrał nagrodę za wkład w rozwój oraz pracę na rzecz Polskiego Związku Kickboxingu. Podczas obchodów zgromadzeni goście dowiedzieli się, że na Igrzyskach Europejskich w Krakowie w 2023 Kickboxing wstąpi w poczet Igrzysk Europejskich.

Tydzień później Adam Kryszewski zajął 2 miejsce podczas Pucharu Polski seniorów w Kickboxingu Low-kick w dniach 20-22 września. Podopieczny Patryka Zaborowskiego stoczył trzy walki. Turniej rozpoczął efektownie, nokautując w pierwszej walce zawodnika Boksera Kożuchów. Kolejna walka to wyrównany pojedynek z reprezentantem Wrocławia, w którym to więcej siły w końcówce zachował mieszkaniec Kaszub. Walka finałowa od początku nie układała się po myśli zawodnika z Kartuz. Reprezentant Oświęcimia zasypywał gradem ciosów, z którymi nie radził sobie Kryszewski. Kolejne rundy pokazywały, że Kryszak nie ma recepty na przedstawiciela karate i w efekcie końcowym przegrywa 0:3, zdobywając srebro w kategorii 75 kg.

Najnowszą historię kaszubskiego kickboxingu tworzy Nikodem Bigus. Reprezentant Polski pewnie tryumfuje podczas meczu pomiędzy Polska a Litwą, który odbył się 28 września w Prabutach. Nikko zaprezentował fenomenalną formę, pokonując wysoko na punkty reprezentanta Litwy. Reprezentacja Polski w Kickboxingu pod dowództwem Patryka Zaborowskiego nie pozostawia żadnych złudzeń i pokonuje sąsiadów z Litwy 5:0.

– Cieszę się ze zwycięstwa biało-czerwonych, którzy w spektakularny sposób pokonali Litwinów. Szczególnie cieszy mnie fakt zdecydowanego zwycięstwa Nikodema Bigus, którego jestem trenerem klubowym. Ogrom wykonywanej pracy zaprowadził Nikodema na szczyt kariery kickboxerskiej. Licznie zgromadzona publika w Miejskiej Hali sportowej w Prabutach dała mu owacje na stojąco – mówi Patryk Zaborowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj