Powiat lęborski. Bezrobocie wzrosło – komu ciężko o pracę?

W 2019 roku w powiecie lęborskim odnotowano wzrost bezrobocia.

0

W 2019 roku w powiecie lęborskim odnotowano wzrost bezrobocia.

Poznaliśmy najnowsze dane dotyczące stopy bezrobocia w powiecie lęborskim. Jak wynika z informacji GUS, średnia stopa bezrobocia w 2018 roku wynosiła w powiecie około 7,7%. Niestety sytuacja w 2019 roku się pogorszyła. Na tą chwilę (dane do lipca) średnia stopa bezrobocia wynosi 8,9%.

Sprzątaczka znajdzie pracę, pedagog już nie

Urząd Pracy w Lęborku mówi o powtarzającej się wszędzie sytuacji. Zawody typu technik budownictwa, technik informatyk i pedagog nie mogą sobie poradzić ze znalezieniem pracy. Natomiast z łatwością etat zdobędzie sprzątaczka, pokojowa, kelner i sprzedawca. Dobrze na powiatowym rynku mają się też takie zawody jak: murarz, dekarz, magazynier, mechanik, robotnik gospodarczy i opiekun osoby starszej.

– Sytuacja w 2018 roku wyglądała bardzo podobnie. Jak widać trendy na lęborskim rynku pracy niewiele się zmieniają i są związane głównie z dominującymi branżami naszego powiatu. Są to: handel, budownictwo, gastronomia, przetwórstwo ryb, produkcja i branża metalowa – mówi Sylwia Krawczyk-Rychlik, pośrednik pracy w PUP Lębork.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj