12 kolizji na drogach pow. lęborskiego

Funkcjonariusze z Lęborka podsumowali tegoroczną akcję "Znicz".

0

Funkcjonariusze z Lęborka podsumowali tegoroczną akcję „Znicz”.

Wszystkich Świętych 2019 lęborska policja podsumowuje jako bezpieczne. Podczas akcji „Znicz” funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy poruszali się z odpowiednią prędkością. Kontrolowali również stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących. Przy okazji każdej kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na to, czy dzieci przewożone były w fotelikach bezpieczeństwa.

W czasie działań „Znicz” policjanci z Lęborka nie odnotowali żadnego wypadku. Na drogach powiatu doszło do 12 kolizji. Mundurowi ujawnili 2 kierujących pod wpływem alkoholu oraz jednego kierującego pod wpływem środka odurzającego. W dwóch przypadkach policjanci zatrzymali fakultatywnie prawo jazdy kierującym za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali trzech kierujących rowerami w stanie nietrzeźwości.

btr

1 listopada na drodze gminnej między miejscowością Łebunia i Okalice doszło do groźnie wyglądającej kolizji, w której kierujący 20-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego nie dostosował prędkości do warunków na drodze, w konsekwencji czego auto dachowało w przydrożnym rowie. Na szczęście kierujący nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci ukarali kierującego mandatem karnym.

Do kolejnej niebezpiecznej kolizji doszło następnego dnia w Nowej Wsi Lęborskiej, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów. W wyniku tego zdarzenia jeden z pojazdów uderzył w drzewo, a drugi zatrzymał się na ogrodzeniu posesji. W tym przypadku również nikt nie odniósł obrażeń, a policjanci zebrany materiał dowodowy skierowali do sądu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj