Spraw, by Dobrobus ruszył w trasę. Weź udział w zbiórce!

Zakup autobusu od PKS Słupsk był pierwszym krokiem w stronę realizacji projektu, jakim jest Dobrobus. Teraz nieformalna grupa "Pomagamy, bądź z nami" wraz z Patrykiem Biangą prowadzi zbiórkę pieniędzy na remont techniczny i wizualny pojazdu. Każdy może wziąć udział. 

0

Zakup autobusu od PKS Słupsk był pierwszym krokiem w stronę realizacji projektu, jakim jest Dobrobus. Teraz nieformalna grupa „Pomagamy, bądź z nami” wraz z Patrykiem Biangą prowadzi zbiórkę pieniędzy na remont techniczny i wizualny pojazdu. Każdy może wziąć udział. 

Historia Dobrobusa ma początek podczas 29. finału WOŚP. Właśnie wtedy PKS Słupsk wystawił autokar na licytację. Niestety jej zwycięzca wycofał się z zakupu, a pojazd ponownie trafił w ręce poprzednich właścicieli.

– Nie chciałem, aby autobus został przerobiony na przysłowiowe „żyletki”. Widziałem w nim potencjał. Dlatego podjąłem się wyzwania, jakim było wykupienie pojazdu. Z pomocą przyjaciół udało się go odkupić dokładnie 7 kwietnia. Jednak to dopiero początek przygody z Dobrobusem. Potrzebne są środki na remont, dlatego razem z nieformalną grupą „Pomagamy, bądź z nami” utworzyliśmy zbiórkę – mówi Patryk Bianga, właściciel Dobrobusa.  

Zbiórka pieniędzy ma na celu naprawę silnika, ogólny remont i zmianę wizualizacji autobusu.

– Na cały remont musimy uzbierać 10 tysięcy, dlatego liczymy na dużą pomoc mieszkańców powiatu lęborskiego. Naprawimy silnik, zmienimy wnętrze Dobrobusa, a przede wszystkim wizualizację, którą zajmie się artysta Patryk Łukaszuk – informuje inicjator akcji. 

Dlaczego „Dobrobus”?

Pojazd otrzymał nazwę Dobrobus, ponieważ ma być przeznaczony na akcje charytatywne. Autokar będzie wyróżniał się barwami WOŚP z elementami miasta Lębork, bo to głównie w nim Dobrobus będzie stacjonował.

Wśród planów na przyszłość Dobrobusa, Patryk Bianga wymienia udział w lęborskim WOŚP oraz w Światowych Dniach Wolontariatu w Gdańsku.

– Planów oczywiście jest wiele więcej, ale teraz musimy skupić się na zebraniu całej kwoty na remont Dobrobusa. Dlatego prosimy o każdą złotówkę, bo każda wpłata jest ważna. Mam nadzieję, że spotkamy się na drodze i razem będziemy kręcić kilometry dobra – dodaje Patryk Bianga.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/thm47e

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj