106 seniorów z powiatu kartuskiego dostanie specjalną szczepionkę

Seniorzy z powiatu kartuskiego już po raz trzeci będą mogli skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom.

0

Seniorzy z powiatu kartuskiego już po raz trzeci będą mogli skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom.

106 mieszkańców powiatu kartuskiego będzie mogło skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom. Szczepienia będą realizowane na mocy podpisanego porozumienia pomiędzy Samorządem Województwa Pomorskiego a Powiatem Kartuskim na współfinansowanie „Regionalnego Programu Polityki Zdrowotnej – szczepienia przeciw pneumokokom dla osób 65 + z grupy ryzyka”.

Szczepienia będą skierowane do osób, które są zameldowane na terenie powiatu kartuskiego, skończyły 65 lat, nie były szczepione szczepionką przeciwko pneumokokom i są leczone z powodu chorób układu oddechowego z grupy J40-J47 (m.in. przewlekły nieżyt oskrzeli, dychawica oskrzelowa). Początek szczepień planowany jest na wrzesień br.

Jeszcze w sierpniu Samorząd Województwa Pomorskiego wyłoni realizatora lub realizatorów programu, w tym także podmiot leczniczy, który będzie wykonywał szczepienia na terenie powiatu.

Dzięki wspólnej realizacji programu w ostatnich dwóch latach udało się zaszczepić przeciwko pneumokokom 212 mieszkańców powiatu kartuskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj