29-latek w rękach policji. To on okradał myjnie samochodowe?

Policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o szereg kradzieży z włamaniem i spowodowanie strat w wysokości około 42 tysięcy złotych.

0
btrhdr

Policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o szereg kradzieży z włamaniem i spowodowanie strat w wysokości około 42 tysięcy złotych.

Policjanci pracujący nad sprawą szeregu kradzieży z włamaniem do wrzutników myjni samochodowych, jakie miały miejsce na terenie powiatu lęborskiego w okresie od listopada 2020 roku do lutego bieżącego roku, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o te przestępstwa. Z materiałów sprawy wynika, że zatrzymany 29-latek z powiatu kartuskiego i jego dwaj wspólnicy, na myjniach samochodowych w powiecie lęborskim i kartuskim, wyłamywali drzwiczki wrzutników monet i wyjmowali z wnętrza systemy zliczające oraz bilony. Łączna wartość strat wyniosła ponad 23 tysiące złotych.

Mundurowi ustalili też, że zatrzymany 29-latek wspólnie i w porozumieniu z innym ustalonym sprawcą kilkukrotnie włamał się do agregatów prądotwórczych na farmie wiatrowej w powiecie wejherowskim, skąd skradzionych zostało łącznie ponad 4500 litrów oleju napędowego o wartości prawie 19 tysięcy złotych.

Policjanci odzyskali i zabezpieczyli jedną ze skradzionych skrzynek z systemem zliczającym oraz ustalili tożsamość pozostałych osób podejrzewanych o współudział w kradzieżach z włamaniem. Obecnie prowadzą czynności zmierzające do ich zatrzymania.

29-latek usłyszy zarzuty licznych kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj