Nowa Wieś Lęborska. 41-latek znęcał się nad żoną

Przez 14 dni do zajmowanego wspólnie z żoną i dziećmi mieszkania nie będzie mógł zbliżać się stosujący przemoc wobec kobiety mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska.

1

Przez 14 dni do zajmowanego wspólnie z żoną i dziećmi mieszkania nie będzie mógł zbliżać się stosujący przemoc wobec kobiety mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska.

Wczoraj, 7 lutego podczas kontroli wynikającej z procedury „Niebieskiej Karty”, przeprowadzonej u jednej z rodzin z terenu gminy Nowa Wieś Lęborska, dzielnicowi podjęli decyzję o wydaniu 41-latkowi stosującemu wobec żony przemoc nakazu opuszczenia mieszkania i zakazu zbliżania się do jego najbliższego otoczenia. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna, skazany już wcześniej prawomocnym wyrokiem sądu za znęcanie się nad żoną, nadal był wobec niej agresywny i stanowił zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno jej, jak i jej dzieci.

41-latek został poinformowany o miejscach, w których może uzyskać tymczasowe schronienie. Mężczyzna, w obecności dzielnicowych, opuścił mieszkanie, zabierając z niego przedmioty osobistego użytku i niezbędne do wykonywania pracy. Teraz dzielnicowy będzie kontrolował czy 41-latek stosuje się do wydanego nakazu i zakazu. Naruszenie któregoś z nich będzie skutkować sankcjami karnymi określonymi w art. 66b kodeksu wykroczeń, jakimi są kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zastosowaniem trybu przyspieszonego wobec sprawcy tego wykroczenia.

14-dniowy czas obowiązywania nakazu lub zakazu może być w uzasadnionych przypadkach przedłużony przez sąd.

Mundurowi szczegółowo wyjaśniają okoliczności stosowania przemocy w tej rodzinie. Materiały sprawy z informacją o wydanym nakazie opuszczenia mieszkania i zakazie zbliżania się do jego najbliższego otoczenia, przekazane zostaną Prokuraturze.

1 KOMENTARZ

  1. To nasz sąsiad i co 2 dzień Policja tu bywała nie raz w kajdanach szedł do Radiowozu i co z tego jak wyszedł i dalej ogień a Policja nawet wywiadu sąsiadów nie brała a gdzie Kurator Sądowy a gdzie Opieka wszyscy wszystko wiedzieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj