Lębork. Pijany złodziej trafił w ręce policji

Odpowiedzialność karną za przestępstwo kradzieży poniesie zatrzymany przez policjantów 49-latek, który okradał lokalne sklepy.

0

Odpowiedzialność karną za przestępstwo kradzieży poniesie zatrzymany przez policjantów 49-latek, który okradał lokalne sklepy.

Policjanci interweniowali w jednym z dyskontów na terenie Lęborka, gdzie ujęty przez pracownika ochrony 49–letni mężczyzna dokonał kradzieży alkoholu o wartości blisko 300 złotych. W trakcie interwencji mundurowi znaleźli przy nim pojemnik z artykułami kuchennymi i kosmetycznymi. Wszystkie te przedmioty były oryginalnie zapakowane i opatrzone ceną z kodem kreskowym. To wzbudziło w policjantach uzasadnione podejrzenia, że mogą pochodzić z niezgłoszonej wcześniej kradzieży. Funkcjonariusze ustalili, w jakim sklepie znajduje się taki asortyment. Jak się okazało, tego samego dnia, chwilę przed kradzieżą alkoholu w dyskoncie, 49-latek niepostrzeżenie wyniósł te przedmioty ze sklepu, powodując straty wysokości ponad 350 złotych. Podczas interwencji mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkotestem wykazało, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty przestępstwa kradzieży, gdyż zgodnie z art. 12 § 2 kodeksu karnego odpowiada za przestępstwo ten, kto w krótkich odstępach czasu w podobny sposób popełnia dwa lub więcej umyślnych wykroczeń przeciwko mieniu, jeśli jego wartość uzasadnia odpowiedzialność za przestępstwo.

49-latkowi grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj