Lębork. Znamy już lokalizacje różowych skrzyneczek

0
Ogólnopolska akcja społeczna pod nazwą „Różowa skrzyneczka” dotarła również do Lęborka. To za sprawą radnego miasta, Patryka Bianga.
– Różowe skrzyneczki to miejsca, w których dziewczynki nie obawiając się wstydu z powodu braku środków na podstawowe środki ochrony higieny osobistej będą mogły bezpłatnie je pobrać. XXI wiek, a tak wiele uczennic szkół podstawowych w miastach oraz szkołach na wsi nie ma dostępu do podstawowych środków higieny osobistej podczas miesiączki. Jest to kwestia braku środków oraz braku dialogu z rodzicami ze względu na wstyd. Wraz z samorządowcami Lepszego Samorządu będziemy razem rozwijać projekt. Na dziś zostały przeze mnie zakupione dwie takie skrzynki – mówi radny Patryk Bianga.
Poznaliśmy już lokalizacje lęborskich różowych skrzyneczek.
Różowa skrzyneczka nr. 1
Szkoła Podstawowa nr 4 w Lęborku
im. Tadeusza Kościuszki
Ul. Aleja Wolności 31, Lębork
Różowa skrzyneczka nr. 2
Klub Osiedlowy BAZA
Ul. Władysława Łokietka 5, Lębork
– Podziękowania za przychylność w realizacji dla burmistrza miasta Lęborka oraz pracowników placówki. Serdecznie dziękuję również za otwartość dyrektorowi Waldemarowi Walkuszowi oraz pracownikom szkoły, jednocześnie dziękując za przyznanie odznaki „Przyjaciel Szkoły” – dodaje Patryk Bianga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj